Rustik Perde Yıkama

Rustik perde, doğrudan bir perde türünden ziyade perdenin asılma biçimini ifade eder. Rustik perdede klasik korniş yönteminden ziyade ahşap veya metal bir yapı kullanılır. Perde bu yapılardan geçirilir ve çok özel bir görüntü yaratılır. Genellikle rustik perde tarzına şehirden uzak, doğayla iç içe olan evlerde, dağ evlerinde vs rastlamak mümkündür. Çünkü zaten rustik perde doğayla iç içe olmanın bir temsilidir.


 

Genelde işçilik yönü yüksek olan, el emeğinin ön plana çıktığı rustik perdeler gittikçe daha da yaygınlaşmaya ve trend olmaya başlamıştır. Bu perdelerin bakımı ve temizliği en az yapısı kadar hassastır. Bilhassa ağartıcı içeriklerin yıkama esnasında kullanılmaması çok önemlidir. Yoksa desenlerin yok olması ya da yapılarının deforme olması gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.


 

Rustik perdelerin yıkanması esnasında deterjan tercihi hayati derecede önemlidir. Öte yandan sıkma gibi uygulamalar da bu tür perdelere zarar verebilmektedir. Bütün bunların dışında buhar ayarı, kurutma ve yeniden monte gibi aşamaları da göz önüne aldığımızda rustik perde yıkamanın ne kadar hassas ve uzmanlık gerektiren bir tür olduğunu daha kolay bir şekilde algılayabiliriz.  Rustik perde yıkama işlemleriniz için lütfen bizimle irtibat kurun.